Србија у финалу после преокрета!

3126859_a1
Србија – Црна Гора 10:9 (крај). Србија ће у недељу бранити европско злато, пошто је после великог преокрета савладала Црну Гору. Ривали у неколико наврата имали четири поготка предности, „делфини“ фуриозном завршницом стигли до финала са Мађарском.
Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале првенства Европе у Будимпешти пошто је у величанственој полуфиналној утакмици савладала селекцију Црне Горе са 10:9 (3:5, 1:2, 3:2, 3:0).
Србија је до славља дошла после великог преокрета у другом полувремену, па ће бранити титулу у сусрету са домаћином Мађарском, која је у првом полуфиналу победила Италију са 8:7.
Црногорци су фуриозно ушли у меч и повели са великих 5:1. Србија је била у константном заостаку, али се некако држала у животу.
Црна Гора је у последњу четвртину ушла са два гола предности (9:7), а онда је селектор Србије Дејан Савић повукао можда и кључни потез и заменио голмане.
Бранислав Митровић је заменио Гојка Пијетловића и сјајним одбранама улио преко потребно самопоуздање саиграчима. Од тог тренутка наша одбрана деловала је све боље, док су „делфини“ стизали предност ривала, на крају је и надмашили.
У репрезентацији Србије истакао се Стефан Миторивић с три гола, док су по два постигли Милош Ћук и Филип Филиповић. Код Црногораца најефикаснији је био Никола Јановић с три гола, док су Драшко и Дарко Бргуљан постигли по два.
Финале континенталног шампионата између Србије и Мађарске на програму је у недељу од 20.30 сати, а претходно се од 18.30 сати у мечу за треће место састају Црна Гора и Италија.