Novak preslišao Nadala za šesti trofej u Pekingu

novak-dokovicpeking-foto-reuters-1444570246-759707
Đoković – Nadala 2:0 (6:2, 6:2). Novak je savladao velikog rivala i osvojio šestu titulu u Pekingu. Nadigrao je Španca Rafaela Nadala u dva seta. Novak je na ovom turniru izgubio samo 18 gemova u pet mečeva, prosečno tek nešto više od tri po meču. Podatak koji potvrđuje apsolutnu dominaciju na ovom turniru.
Spektakl u Pekingu pripao je našem asu. Publika je uživala u „nemogućim“ potezima pre svega našeg tenisera. Novak Đoković je od samog starta preuzeo kontrolu igre u svoju ruke. Diktirao je tempo, dominirao protiv Španca. Na samom startu meča napravio je brejk i time stavio do znanja protivniku ko je lider. Nadal je samo na trenutke uspevao da parira Novaku, ali to nije bilo dovoljno da ozbiljnije zapreti. Meč je trajao 90 minuta.Na samom startu meča Đoković je oduzeo servis Nadalu, potom je mirno vodio meč da bi u sedmom gemu ponovo napao i došao do dva brejka prednosti. Potom gemom bez izgubljenog poena osvaja svoj servis za prvi set, 6:2.
U drugom setu nakon dva odigrana gema, i pri vođstvu našeg asa od 0:30 na servis Nadala, Španac je tražio medicinsku pomoć zbog bola u stopalu desne noge. Posle ukazane pomoću meč je nastavljen, a Novak je bio neumoljiv dolazi do brejka prednosti. Nastavio je naš as sa dominacijom. Oduzima i naredni servis protivnika i vodi sa 4.1. Zatim Novak rutinski privodi set kraju – 6:2 i u drugom setu.