Sprinterke odlične na Školskim olimpijskim igrama u Vranju

13217089_10209766344578331_3949486127044944104_o
U Vranju su danas i juče održana republička takmičenja iz atletike, dok će ostali sportovi biti na programu do kraja nedelje. Takmičenje je održano po jako lošem vremenu i stadionu koji je bio vrlo neuslovan za postizanje boljih rezultata i ličnih rekorda, ali su blistale sve učesnice iz Ak,,Sprinta“. Prva na stazu je izašla Marija Zivanovic, osvojivši 5 mesto pojedinačno (drugo ekipno) u trci na 400 metara po jakom pljusku i klizavoj stazi. Zatim su značajan doprinos osvajanju bronzane medalje u štafeti 4×100 metara za medicinsku školu iz Šapca dali Tamara Paunić, Mina Jevtić i Marija Zivanovic. Posle toga je usledio skok udalj u konkurenciji omladinki, gde se sa tri godine starijima borila Mina Jevtić i osvojila 5.mesto pojedinačno (treće ekipno). U istoriju pobednika X olimpijskh igara u skoku uvis kod pionirki, upisala se Kristina Petrović sa skokom od 150 centimetara, dok je kod omladinki bronzu osvojila Tamara Paunić. Devojke su zadovoljne plasmanima i izjavljuju da su ih uslovi takmičenja omeli u ostavarenju boljih rezultata, ali se nadaju boljim izdanjima, možda baš ovaj vikend, kada nas očekuju višeboji u Sremskoj Mitrovici.