"Орлови" одлетели у финале!

513164_20140912reuterssusana-veramadriddi006769778_hs
Србија – Француска 90:85 (крај). Србија је у финалу Светског првенства у Шпанији! У фантастичном мечу у Мадриду, „орлови“ савладали Француску и у недељу ће у великом финалу играти против америчких НБА звезда. Теодосић најефикаснији у српском тиму са 24 поена, на другој страни Батум постигао нестварних 35.
Какав меч у Мадриду, какв успех српских кошаркаша! Репрезентација Србије пласирала се у финале првенства света пошто је у полуфиналној утакмици савладала у Мадриду селекцију Француске са 90:85 (21:15, 25:17, 15:14, 29:39).Изабраници селектора Александра Ђорђевића пружили су још једну изванредну партију на овогодишњем Мундобаскету и заслужено славили против актуелних првака Европе.
Прво полувреме у потпиности је припало српском тиму. Сјајна одбрана и ефикасан напад донели су после првих 20 минута игре великих 15 поена предности. Нарочито је био расположен Милош Теодосић са 18 постигнутих поена, али игра свих „орлова“ била је просто фасцинантна.У другом полуврмену, Србија је стала. Као да су играчи више чекали да истекне време него што су размишљали о нападу на противнички кош. Французи су, са друге стране, кренули на све или ништа и захваљујући расположеном Батуму из минута у минут смањивали предност Србије.
Ушло се у неизвесну завршницу. Французи су рафалном паљбом у последњој четвртини стигли на само минус три (85:82), али у самом финишу меча српски кошаркаши били су смирени и прецизни са линије за слободна бацања и стигли до велике победе.Најефикансији у српском тиму био је Милош Теодосић са 24 поена, Богдановић је додао 13, а Марковић, Радуљица и Крстић по 11.
На другој страни нестварно је деловао Николас Батум, који је са 35 поена затрпао српски кош, нарочито у другом полувремену. Борис Дијао је уз 13 поена имао и десет скокова.Овим успехом Србија је направила корак даље у односу на претходни шампионат 2010. у Турској, где је заустављена у полуфиналу од домаћина, а потом изгубила од Литваније у борби за бронзану медаљу.
Фантастични српски кошаркаши у финалу у недељу играју против браниоца титуле, репрезентације САД, такође у Мадриду.