Dvojica šabačkih kajakaša u finalu OI

Srpski kajakaši Nebojša Grujić( KK „Zorka“ Šabac) i Marko Novaković plasirali su se u finale sprinta na 200 metara. Grujić i Novaković su osvojili treće mesto u svojoj polufinalnoj trci sa vremenom 32,513 sekundi.
Ispred njih su bili Nemci Ronald Rauhe i Tom Lajbšer sa 32,061, a pobedili su Britanci Lijam Hit i Džon Šofiled sa 31,899.
Finalna trka je u četvrtak od 14:47 časova.
Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić ( KZ „Zorka“ Šabac) plasirali su se u finale discipline K2 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.
Tomićević i Zorić su osvojili prvo mesto u drugoj kvalifikacionog trci rezultatom 3:15,298 minuta. Takođe, to je bio najbolji rezultat u kvalifikacijama.
Drugo mesto zauzeli su Australijanci (3:23,019), a treći su bili Litvanci (3:24,246).
Samo prvoplasirane ekipe su izborile plasman u finale, a ostale ekipe učestvovaće danas u polufinalnim trkama, od 15.12 časova.
Iz prve polufinalne trke direktno u finale plasirala se posada Nemačke (3:19,258).
Finale je na programu u četvrtak od 14 časova.
Inače, Nebojša Grujić je od početka bavljenja kajakom član KK”Zorka” Šabac, dok je Milenko Zorić postao član 2013. godine, kada je došao iz Sintelona.