Medalja za Tomićevića i Zorića

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić( KK „Zorka“ Šabac) osvojili su srebrnu medalju na Olimpijskim igrama, u disciplini K2 1.000 metara. Tomićević i Zorić su bili tek sedmi na polovini trke, ali u drugoj polovini trke te sa vremenom 3:10,969 minuta osvojili četvrtu medalju za Srbiju u Riju. Naši kajakaši su na kraju gotovo stigli i tokom celog kilometra dominantni nemački tandem Maksa Rendšmita i Markusa Grosa, koji su osvojili zlatnu medalju sa 3:10,781.
Milenko Zorić postao je član KK“Zorka“ Šabac 2013. godine, kada je došao iz Sintelona, kajak kluba iz Bačke Palanke. Osvajač je bronzane medalje na prvenstvu sveta, pobednik svetskog kupa i učesnik Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine. Olimpijske Igre u Riju su mu druge Olimpijske Igre u karijeri. Ima 27 godina i od njega možemo očekivati još mnogo sjajnih rezultata u budućnosti.