Звезда не да "Жућкову левицу", Митровић МВП!

1 (1)
Кошаркаши Црвене звезде освојили су Куп Радивоја Кораћа за 2015. годину! Као и прошле године, и ове године су црвено-бели до трофеја дошли победом у неизвесној завршници против Мега Лекса – 80:74. Најзаслужнији за тријумф били су Митровић са 21 и Калинић са 17 кошева. Лука Митровић најкориснији играч.
18.45 – Крај меча у Чаиру, Звезда је поново освојила Куп Радивоја Кораћа! Коначан резултат меча је 80:74. Најефикснији су били Митровић са 21 и Калинић са 17 кошева код Звезде, док је Миљеновић убацио 21 поен за Мегу.
18.33 – Велика борба у финишу финала, Звезда има два поена вишка пред последњих четири минута – 72:70.
18.23 – Након 30 минута кошарке, Звезда води са 59:57.
18.18 – Много бољи моментум Звезде при крају 3/4, Митровић нема промашај а Вилијамс тројку у нападу надограђује изнуђеним фаулом у нападу Миљеновића за 59:54 и напад.
18.08 – Бољи почетак Звезде у наставку, која серијом 11:2 долази до вођства од 45:44! Лука Митровић и Никола Калинић задају пуно проблема играчима Меге
17.46 – Полувреме на финалном мечу у Ниш, Мега има предност од седам поена – 35:42.
Много боља и разноврснија игра изабраника Дејана Милојевића, који пробијају одбрану црвено-белих и акцијама испод коша али и сигурним шутем споља. Звезда се и даље мучи у нападу и лоше решава зону Меге.
Јокић има 12 поена код Мега Лекса а Вилијамс је најефикаснији у редовима Звезде са 11 кошева.
17.33 – Половина игре у другом периоду, Мега и даље има предност од 4 поена – 27:23. Чини се да је Звезда пронашла модалитет у нападу али и даље има проблема у одбрани, поготово са Миљеновићем и Јокићем.
17.22 – Крај прве четвртине, Мега Лекс има предност против Црвене звезде са 21:16. Боље су се снашли момци у ружичастим дресовима на почетку финала, док Звезда нема баш најјаснију идеју у нападу…
17.12 – Први тајм-аут у Чаиру, на три минута до краја 1/4 Мега води са 10:8.
17.05 – Веома лош и неефикасан почетак меча оба тима. После одиграна три минута, фудбалски резултат – 2:1 за Мегу.
17.01 – Петорка Звезде: Вилијамс, Блажич, Дангубић, Митровић и Цирбес. Петорка Меге: Миљеновић, Загорац, Кешељ, Јокић и Николић.
17.00 – Након интонирања химне „Боже правде“, почео је финални меч Купа Радивоја Кораћа између браниоца трофеја Црвене звезде и екипе Мега Лекса.